הפסקת תשלום פנסיה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • לובה

  נשלח ע"ילובה 17:22, 6 באוקטובר 2013

  אמי היא אלמנה שקבלה פנסיה ממקום עבודתו של אבי שהיא אגודה שיתופית לפני כמה ימים התקשרו אלי והודיעו שיפסיקו לשלם לאמי פנסיה מאחר ואין להם כסף האם זה חוקי ומה עושים?

  השב
 • 11:59, 7 באוקטובר 2013

  לובה שלום

  בעקרון תשלום פנסיה אמור להיות מוסדר במסגרת חוזה שבו נקבעות התניות לתשלום הפנסיה והזכויות והחובות של מקבלי הפנסיה ושל משלם הפנסיה (בין אם זה קרן פנסיה שאז החוזה- הוא תקנון הקרן, בין אם זה הסדר פנסיה תקציבית שאז ההסדר קבוע בחוק שירות המדינה גמלאות או בהסכם שאימץ הוראות חוק זה או אהחיל הוראות שונות).

  בכל מקרה יש להבין כי מדובר באירוע דרמטי שיש להתייחס אליו במלוא הרצינות ולפנות לקבלת ייעוץ משפטי על בסיס העובדות והנתונים הספיציפיים וככל שצריך לנקוט בהליכים משפטים

  בברכה

  אבנר בן חיון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.