צמצום הפרשות לפנסיה - או צריך ממש כסף עכשיו ולא מיליונים בעוד 20 שנה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גבי

  נשלח ע"יגבי 09:51, 2 במאי 2016

  שלום ל לחברי הפורום יש שאלה . אני מפריש לפנסיה מזה כ 16 שנה מצב הצבירה לפנסיה בפרישה יעמוד על כ 5.5 מיליון ש"ח ( WOBI ) השאלה שלי האם ניתן לצמצם את ההפרשות או שניתן להעביר לאפיקים אחרים שניתנים לפדיון בצורה יותר זמינה מאשר הפנסית לוקסוס הזאת קצת מצחיק שכדי שלא ארעב ללחם המדינה מחייבת אותי לשמור מיליונים לגיל פרישה (שכנראה גם יעלמו להם בדרך) אני מאוד זקוק לכסף לי ולכלכלת משפחתי עכשיו והדבר האחרון שמעניין אותי הוא מנוי לבימה בגיל 67 . שאלה נוספת , האם ישנה דרך לפדות חלק מכספי הפנסיה ? בברכה גבי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  16:10, 3 במאי 2016

  לשאלה הראשונה- יש לקבל ייעוץ פנסיוני פרטני מבעל רשיון (יועץ פנסיוני / משווק פנסיוני) אשר יתכן ויגרום לייעול של החיסכון לגיל הפרישה לנוכח מצב החיסכון הקיים, ההעדפות הפנסיוני וכיו"ב פרמטרים הנדרשים בעת מתן ייעוץ פנסיוני. ככל המדינה, כתנאי לקבלת ההטבות המיסויות הנלוות לחיסכון הפנסיוני, גם קובעת תנאים לכך. כנ"ל לגבי השאלה השניה (לא ניתן לענות עליה באופן כללי)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.