שינוי החלטה של קרן פנסיה בענין נכות - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • חוה

  נשלח ע"יחוה 12:37, 16 במאי 2016

  שלום רב, קרן הפנסיה (מקפת של מגדל) אישרה לי פנסיית נכות 3 שנים רטרואקטיבית וכן שנה קדימה (בסך הכל כארבע שנים+), כתוצאה מתאונה שהוכרה כתאונת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי והתנתה את התשלום בהמצאת פירוט הסכומים ששולמו לי על ידי ביטוח לאומי. מזה מספר חודשים שהקרן מעכבת את התשלום בטענה כי הענין נמצא בטיפול החשבות ושהם בעומס (חישוב הסכום שמגיע לי לאחר קיזוז התשלום מביטוח לאומי). היום נמסר לי על ידי נציג הקרן, שהתיק הוחזר לרופא הקרן לבחינת הזכאות מחדש וזאת ככל הנראה מאחר ובביטוח לאומי הוכרו לי אחוזי נכות נמוכים מאלה שקבע רופא הקרן. שאלתי: האם מותר לקרן לשנות בדיעבד את החלטתה על סמך החלטת הביטוח הלאומי? יצויין שבעבר נבדקתי על ידי רופא תעסוקתי מטעם הקרן והמצאתי להם חוו"ד רפואיות של רופאים מטעמי לפי דרישתם. האם הם יכולים לבטל את כל הסכומים שנקבע שאני זכאית להם (נכון לעכשיו עוד לא קיבלתי מהם שום תשלום), כי ביטוח לאומי הכיר בפחות אחוזי נכות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  13:29, 16 במאי 2016

  שלום רב, בעקרון אם זכאות לפנסיה מקורה בתאונת עבודה במזכה בגמלת נכות מעבודה מביטוח לאומי, קרן הפנסיה נדרשת לבצע התאמה של פנסית הנכות על פי גובה הגמלה (בעקרון ככל שהוכרת כנכה על ידי הקרן - לא איבדת את מעמדך זה ואת זכאי לפנסית נכות אלא שתשלום פנסית הנכות מותאים לפי המבחן הבא: 100% משכורת קובעת (שעל פיה חישבו את פנסית הנכות שלך בקרן - פחות הגמלה שאת מקבלת מהמל"ל בגין הפגיעה בעבודה- ואת ההפרש את תקבלי מקרן הפנסיה כפנסית נכו. בנוס, את זכאית להפרשות ממלוא פנסית הנכות שלך לקרן הפנסיה). קרן הפנסיה על מנת, לבדוק מהו הסכום שהיא צריכה לחשב לצורך הנוסחה האמורה, מבקשת לקבל את המידע לגבי גובה הגמלה שאת מקבלת מהביטוח הלאומי. האמור הינו סקירה כללית, לגבי החלק הנשאל- אדגיש כי הח"מ מייצג את קרן הפנסיה מקפת וממילא יובן כי איני יכול להשיב על שאלתך. מציע שתפני לקבלת ייעוץ פרטני. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.