הפקדות לקרן פנסיה לאחר השלמת 35 שנה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • גדעון

  נשלח ע"יגדעון 17:20, 23 במאי 2016

  שלום רב אשמח לקבל תשובה על סוגיה שעולה אצלנו במקום העבודה. עובדים השלימו הפקדה של 35 שנה למבטחים הישנה ועדיין יש להם מספר שנות עבודה שנע בין 5 לעשר שנים עד לגיל פרישה. מאחר שהגיעו לקצבת פנסיה מקסימלית שמגיעה להם בגיל פרישה 70 אחוז מהשכר המבוטח האם כדאי ורצוי להתחיל להפקיד את כספי הפנסיה לקופה חדשה שבה יוכלו למשוך את הכספים בזמן הפרישה. ובמקביל לערוך באופן פרטי ביטוח אובדן כושר עבודה. מה שנאמר מהקרן לעובדים שהם יקבלו פיצוי של 75 אחוז מהשכר המבוטח על כל שנת הפקדה אך בחישוב פשוט ניתן להבין שהעובדים מפסידים בסופו של דבר מאחר שמפרישים הרבה יותר. בברכה גדעון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:28, 5 ביוני 2016

  גדעון שלום, הנושא מאוד מורכב ובכל מקרה מצריך בחינה ספיציפית על פי הסכמי העבודה החלים במקום העבודה (כלל לא ברור שקיימת למעסיק זכאות להפסיק את ההפקדות לחסכון פנסיוני במקרה כזה) וכן בחינה ספיציפית של כל עובד ועובד בנפרד (בהליך של יעוץ פנסיוני ספיציפי לעובד - על פי נתוניו האישיים, החסכונות הפנסיונייים הקימיים לו וכו')

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.