אי העברה תגמולים לחברת הביטוח - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 19:14, 30 במאי 2016

  אחרי תקופת הפסקת עבודה התחלתי לעבוד באותו מקום ב-1/2014 ומאותו תאריך המעסיק ביצע ניכויים בתלוש המשכורת עבור ביטוח מנהלים. ב-4/2016 פוטרתי מעבודתי והתברר לי כי המעסיק לא העביר את הניכויים בשנת 2014 לחברת הביטוח רק בשנת 2015 פתח לי המעסיק ללא ידעתי פוליסה בטוח חדשה ואליה העביר את הניכויים בצורה שוטפת. עם סיום כעת העסקתי העביר המעסיק חלק מסכום הביטוח של שנת 2014 לביטוח החדש. האם יכולה אני לתבוע את הכספים שלא שולמו בזמן ככספי הלנה שכר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:36, 5 ביוני 2016

  בעקרון הזכאות לפיצוי הלנת שכר בגין אי הפקדת דמי גמולים לקופת גמל במועד - נתונה לקופת הגמל (ביטוח המנהלים) בלבד. יחד עם זאת יתכן ומגיע לך פיצוי בגין האיחור בהפקדה (יש לבדוק באם ההפקדות שהיה צריך להפקיד בגין שנת 2014 נזקפו בפוליסה עבור שנת 2014 או שמא במועד התשלום בסיום העבודה (2016) אם זה לפי האפשרות השניה אזי את זכאית לפיצוי בגין אי הפקדת הכספים במועד והנזק הפנסיוני שנגרם לך כתוצאה מכך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.