מעבר לקרן פנסיה אחרת - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 13:36, 2 ביוני 2016

  האם במעבר לקרן פנסיה אחרת הוותק שלי מתחיל מאפס (0) כולל כל מה שקשור בכך: ביטוחים של הפנסיה, תקופת אכשרה חדשה,גיל תחילת הפנסיה וכו'?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:48, 5 ביוני 2016

  בעקרון - אם המעבר מבוצע באופן תקין ואת במעמד של מבוטח פעיל בקרן המעבירה- אזי הכיסוי הביטוחי בקרן המקבלת - אמור להישאר בתוקף. יחד עם זאת, יש סוגיית חיתום בקרן החדשה. לגבי גיל תחילת פנסיה - זה יהיה לפי בחירתך בקרן בגין המבוקש בקרן החדשה, כנ"ל לגבי מסלול הביטוח שיחול וכן מסלול ההשקעות. בעקרון הליך המעבר ממילא מבוצע באמצעות בעל רשיון פנסיוני (משווק פנסיוני / סוכן ביטוח / יועץ פנסיוני) והם מחוייבים להתייחס לסוגיות אלה בין היתר במסמך הנמקה חתום שהם אמורים למסור לך לאחר ביצוע הליך הייעוץ הפנסיוני הנדרש במהלך מסוג זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.