קצבת נכות במצבים הבאים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 22:44, 26 ביוני 2016

  האם זכיה בלוטו בסכום משמעותי של מעל מליון ש"ח, משפיעה על קבלת קצבה נכות מקרן פנסיה? האם הכנסה משכר דירה משפיע על קבלת קצבת נכות מקרן פנסיה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  10:06, 27 ביוני 2016

  יש לבדוק בתקנון קרן הספיציפית. בתקנון קרן פנסיה מבטחים החדשה למשל, הענין מוסדר בסעיף 75, "התאמת סכום הפנסיה להכנסה מעסק או ממשלח יד" - שם נקבע כי לצורך מבחן ההתאמה של פנסית הנכות המשולמת למכה מהקרן, תחשב לענינן זה 'הכנסה' לפי הגדרתה בסעיפים 2(1) ("השתכרות או ריווח מכל עסק או משלח-יד שעסקו בו תקופת זמן כלשהי, או מעסקה או מעסק אקראי בעלי אופי מסחרי") ו-2(2) (השתכרות מעבודה) לפקודת מס הכנסה. כאמור יש לבדוק מול תקנון הקרן ולקבל יעוץ פרטני אם למשל הכנסה משכר דירה יכולה לעלות כדי השתכרות או ריווח מעסק או משלח יד וכו'

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.