שכר דירה - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:00, 12 במרץ 2015

  להבנתי אי דיווח על קבלת שכר דירה זה עבירה מה מקבלים על אי דיווח

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איתי ברכה

  עו"ד איתי ברכה,מנהל הפורום

  12:42, 29 במרץ 2015

  שלום וברכה!

  אי דיווח על קבלת שכר דירה מהווה עבירה פלילית כל עוד סכום ההכנסה חייב בדיווח. ונעשה סדר:

  במדינת ישראל, על כל הכנסה משכירות (לא משנה מספר הדירות) עד סך כ 5000 ש"ח (משתנה משנה לשנה - 2015 - 5070 ש"ח) - קיים פטור ממס ומדיווח.

  הכנסה המתקבלת מעל לתקרה הנ"ל, מחוייבת בדיווח מהשקל הראשון ואי הדיווח מהווה עבירה פלילית של העלמת מס ואי דיווח.
  העונש המירבי על עבירות מסוג זה הוא מאסר.
  אשר על כן, אנו ממליצים בכל מקרה לדווח על ההכנסה משכירות, הן רטרואקטיבית והן לעתיד אך עם זאת, ניתן לבחון הן את הדיווח לגבי העבר והן את הדיוו העתידי ע"מ להפחית את חבות המס למינימום ההכרחי ולנטרל חשיפה פלילית בגין אי דיווח.

  אנו זמינים לכל שאלה במספר 03-5522275.

  בהצלחה.

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.