כתב אישום בגין אי הגשת 2 דוחות מע"מ שלא שולמו - פורום עבירות מס כלכליות

שאלה חדשה
 • רפ

  נשלח ע"ירפ 19:45, 17 בינואר 2013

  שלום הוגש נגדי כתב אישום בגין אי הגשת 2 דוחות מעמ שלא שולמו עקב קריסה כלכלית . שאלתי מאחר והוכרזתי פושט רגל בבית המשפט המחוזי ומחויב בצו תשלומים גבוה כל חודש האם האם יכול שופט לפסוק עבודות שירות בסדר דין פלילי בגין אי הגשת הדוחות ובפרט אם הדבר יביא להפסקת עבודתי מה שמן הסתם יגרור הפסקת תשלומים לכונס הרשמי?

  השב
 • 20:10, 17 בינואר 2013

  לרפי הנכבד.
  שאלתך מובנת ותחום זה מוכר לי במיוחד.אם כל הנתונים הם שלא היו לך מעולם הרשעות קודמות בתחום זה אז מצבך שונה לחלוטין תעם כי עדין יש עננה. שופט יכול לשלוח אותך גם על שני דוח"ת לעבודות שירות.אתה זקוק לדעתי לייצוג כדי שלא תסתבך. יש אנשים לצערי במצבך,שעל מנת לחסוך עלות בייצוג מתחילים להגיע לבית משפט ומשרדי מע"מ לבד עד שסבלנות השופט נגמרת אתה מוזמן להתקשר עמי ,אם רצונך להיטיב עם עצמך ולזכות בטיפול מקצועי לטובתך.עובדות נוספות הנובעות מתחילת תגובתי אל תעלה על הכתב.טל' 0523291963

  תגובה

עבירות המס (עבירות לפי חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועוד) מוגדרות כעבירות "צווארון לבן".
בית-המשפט העליון קבע, לא אחת, כי המדובר בעבירות המהוות "מכת מדינה" ו- "ספורט לאומי" שיש למגרן ולהוקיען בתוקף שכן פגיעה בקופת המדינה שוות ערך (אם לא יותר) לפגיעה ישירה בכיסו של כל אחד מאזרחי המדינה- גזל וגניבה של ממש.
מדיניות הענישה הנוהגת בבתי-המשפט בישראל הינה כי העונש ההולם והראוי לנאשמים שהורשעו בעבירות מס, גם בעבירות "טכניות" כדוגמת אי-הגשת דוחות חודשיים למע"מ הינו עונש מאסר מאחורי סורג ובריח לצד קנס כספי משמעותי, קל וחומר עת עסקינן בעבירות מס "מהותיות" כדוגמת ניכוי חשבוניות פיקטיביות במסגרת הדיווחים החודשיים.
לא פעם, המדובר בנאשמים (בעלי חברות, עוסקים מורשים, מנהלים פעילים ומעורבים אחרים) שזוהי להם ההסתבכות הראשונה בפלילים, הסתבכות שעלולה לשבש את כל מהלך חייהם האישיים והעסקיים.
מטרתו של הפורום הינו לתת מענה לשאלות הפונים בכל הנוגע לפן הפלילי בתחום המיסים, החל משלב הביקורת וההזמנה לחקירה ועד לשלב ניהול ההליך אל מול רשויות המס ובתי-המשפט.
ייצוג על ידי עורך-דין בקיא בתחום עבירות המס מחויב המציאות וחשוב מעין כמותו.