אי אספקת רכב חדש בזמן - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 07:22, 24 בינואר 2014

  רכשתי לאחרונה רכב חדש. בחברה נאמר לי כי אני אמור לקבל אותו תוך 14 ימי עסקים. בפועל כ 3 שבועות. אין לי רכב נוסף בבית ואני לגמרי תלוי ברכב החדש על מנת להמשיך בשגרת חיי ולהשתמש ברכב לצרכי היום יום של משפחה. במידה והחברה חורגת ממספר הימים שנאמר לי ואפילו ביום האם יש לי מקום לתבוע עגמת נפש? בברכה שגיא

  השב
 • 09:51, 27 בינואר 2014

  שלום שגיא ותודה על פנייתך.
  בהתאם לתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), התשע"א-2010 בכל הנוגע לרכישת רכב חדש מייבואן, ניתן לבטל העסקה בתוך 14 ימים מיום עשייתה ובלבד שטרם נרשם על שמך הרכב בהתאם לפקודת התעבורה.
  במקרה שלך מאחר והמועד הנ"ל חלף, ניתן לבטל העסקה בהתאם להוראת סעיף 14ה לחוק הגנת הצרכן, לפיו "...עקב אי-אספקת הנכס או השירות במועד שנקבע לכך בחוזה או בשל כל הפרה אחרת של החוזה בידי העוסק –
  (1) יחזיר העוסק לצרכן בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול, את אותו חלק ממחיר העסקה ששולם על ידי הצרכן, יבטל את חיובו של הצרכן בשל העסקה וימסור לו עותק מהודעת ביטול החיוב כאמור ולא יגבה מהצרכן דמי ביטול כלשהם;".

  בהצלחה,
  משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
 • 12:53, 18 בדצמבר 2016

  בספטמבר 3 הבטיחו לנו בכתב שהרכב שאנו מעוניינים לרכוש נמצא בדרך ב 3-11שילמנו עד היום אין תאריך לקבלתו

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.