התנהגות מזלזלת - פורום בגידות

שאלה חדשה
  • פגוע

נשלח ע"יפגוע 16:24, 2 בדצמבר 2013

אשתי התחילה רומן עם חבר של המשפחה. הם יוצאים ביחד ומתנהגים כמו זוג כל זה מול הפנים שלי. אנחנו פרודים אבל חיים באותו הבית בגלל מצב כלכלי גרוע. האם התנהגותה המזלזלת כלפיי יכולה לעזור לי בבית דין רבני או בבית משפט למשפחה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

נורית פיש,עו"ד,מנהל הפורום

09:10, 3 בדצמבר 2013

לפגוע
    קשה לי להבין את עמדתך . אתה בעצמך אומר שאתם חיים בנפרד אם כי בבית אחד.. במצב יחסים כזה , הרי רק הגיוני שכל אחד יחפש את אושרו במקום שהוא יכול . אם אשתך היא המסרבת להתגרש הרי שיש לך עילה לתביעת גירושין. אם החלטתם משיקולים כלכליים או אחרים להמשיך ולחלוק אותה דירה , הרי שאין לכם חובות וזכויות האחד כלפי השני. מכל מקום הזכות היחידה שהיא מפסידה היא מזונות וןכתובתה אם היא עומדת על קבלתה. לכן, אני מציעה כי תפנה אליה ותציע לה להגיע להסכם כולל להתגרש. הגירושין יוכלו להתבצע בפועל רק לאחר שתפרדו. בית הדין הרבני לא יאפשר לכם לבצע את הגט כל עוד אתם חולקים דירה אחת. מציעה לך פשוט להתקדם בחייך ולא להפגע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).