רישום במינהל מהחברה המשכנת - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • כוכבה

  נשלח ע"יכוכבה 12:20, 25 באוגוסט 2015

  לאימי בית דו משפחתי ובעת ניסיון ביצוע פרצלציה עם החברה המשכנת התברר כי השכן העביר כבר את הבית שלו פרצלציה כבר שנים קודם לכן. השכן נפטר והיורשים כבר מכרו את הבית. בפועלי מה שקרה זה שהמנהל במקום לרשום חלוקה שווה של הקרקע רשם כי לשכן מגיע 2/3 ולאימי רק 1/3. יש לנו תוכניות בניה ישנות משנת 76 שבו רשום שהקרקע מחולקת שווה בשווה וחתומה ע"י המועצה המקומית, המנהל, ואפילו ע"י השכן. כעת במנהל הם מודים כי אכן יש בעיה בחוסר התאמה ברישומים אבל מאחר וזה כבר נרשם בטאבו ומאחר ועבר כבר בעלים הם אינם יודעים איך לפתור את הבעיה. כעת הסוגיה הגיעה ליועץ המשפטי לנסות לפתור את הפלונטר. השאלה שלי היא מה ניתן לעשות והאם זה באמת בלתי הפיך? כי אם כן יוצא לא רק שכעת הפסדנו חלק מהקרקע אלא בעתיד לא יהיה ניתן למכור את הבית עם חלוקה מוזרה של הקרקע. כל הקרקע היא 600 מ"ר.

  השב
 • 12:26, 25 באוגוסט 2015

  כוכבה שלום

  טעות בפרצלציה, אם נעשתה, זה דבר נפוץ בכדי לענות לך חייב לראות את המסמכים בחברה המשכנת שעשתה את הפרצלציה על מה בם התבססו. יכול להיות שנעשתה טעות והאם ניתן לתקן זאת יכול להיות שאי אפשר להחזיר המצב לקדמותו.

  יש לבחון את המקרה לראות את המסמכים והשרטוטים השונים ומי עשה את הטעות בפרצלציה של שתי החלקות.

  בכל מקרה מציע לך לפעול מידית גם להסדיר את הזכויות שלך .

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום
  050-7249020

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.