בדיקה לגבי נכסים רשומים על שמי - פורום מנהל מקרקעי ישראל

שאלה חדשה
 • סופי

  נשלח ע"יסופי 20:38, 31 בדצמבר 2013

  שלום, הגשתי בקשה למענק עבודה לשנת 2012. לא קיבלתי מפני שהם טוענים שיש לי נכסים. וזה לא מה שידוע לי שיש לי נכסים. איך אפשר לבדוק אילו נכסים רשומים על שמי? תודה.

  השב
 • 08:01, 2 בינואר 2014


  סופי שלום רב

  אין נכסי מקרקעין שרשומים במאגר אחד. הדרך לבדוק זאת לקבל מירב הפרטים מהם על איזה נכסים מדובר והיכן.

  כמו כן לברר במשפחה הקרובה הורים ואחים על נכסי המשפחה. ואחרי הבדיקות להמשיך בברור.

  עו"ד רון שוורץ
  מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אסף גסטפרוינד

מנהל הפורום: עו"ד אסף גסטפרוינד

בעל משרד עורכי דין המתמחה במקרקעין, שמאי מקרקעין מומחה מטעם בתי המשפט ושמאי בורר מטעם ועדות ערר מחוז
למידע נוסף

072-3214623 חיוג
הודעה

מנהל מקרקעי ישראל הוא אחד הגופים החזקים ביותר מבין הרשויות הממשלתיות שבהרבה מקרים עדיין האזרח חייב את השירותים אותו המנהל מספק. 
כנסת ישראל חוקקה את חוק יסוד מקרקעי ישראל הקובע כי לא ניתן להעביר בעלות במקרקעי ישראל לבעלות פרטית, ועל כן מנהל מקרקעי ישראל הוא למעשה הגוף הראשי במדינת ישראל אשר מנהל את קרקעות המדינה, מכוח חוק מנהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960.
החוקים הללו מובילים לכך שמנהל מקרקעי ישראל מנהל את רוב הקרקעות בשטחה של מדינת ישראל וזאת לאור המדיניות הקיימת של מועצת מקרקעי ישראל עם החלטות מנהליות שמוציאה מפעם לפעם. בראש מנהל מקרקעי ישראל עומד יו"ר שעל פי החוק כיום הוא שר השיכון ומנכ"ל ממונה.
הפורום יעסוק בטיפול בחוכרים ובמשתכנים, בעיות של המגזר החקלאי, נחלות חקלאיות, בן ממשיך, פיצול נחלה, הרחבות בקיבוצים ומושבים, שיווק קרקעות, ייעודי קרקע ושינויים, שאלות לגבי תוכנית בניין עיר, הסכמי פיתוח, הוספת בניה למבנה קיים, בתים צימודי קרקע, למי פונים במנהל.