• סיון

  נשלח ע"יסיון 20:43, 8 בפברואר 2014

  אני בת יחידה. אמא נפטרה ואבא מבוגר מאוד ויש לו רק דירה. לי אין דירה עדיין. השאלה - הדירה של אבא שווה 800 אלף בערך והוא רוצה לתת לי אותה. מבחינת המס- מה עדיף: לקבל אותה ממנו במתנה או בירושה אם אני מתכננת לקנות דירה נוספת במיליון וחצי בערך. תודה.

  השב
 • 23:38, 12 בפברואר 2014

  סיוון שלום. לשאלתך יש פנים לכאן ולכאן. חשוב לדעת את עיתוי רכישת הדירה שבכוונתך לרכוש על מנת לענות לך. למשל, ככל שתקני את הדירה לפני קבלת המתנה הרי שתשלמי שליש מס רכישה על דירת המתנה ויש עוד כהנה וכהנה אפשרויות, על כן עליך ולפרט יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.