מכירת דירה יחידה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 18:21, 2 במרץ 2014

  רכשתי על הנייר דירה מקבלן לפני 3 שנים.לפני חודש התקבל טופס 4 והדירה נמסרה באותו מועד. ברצוני למכור אותה כדי לרכוש דירה במקום יותר מתאים. אני לא רוצה להמתין 18 חודשים עד למכירתה. אני מבין שלא יהא פטור. האם חישוב מס השבח יהא החישוב המלא או חישוב של מס לינארי מטיב דהיינו פטור עבור התקופה שמהקניה ועד 1.1.2014 וחיוב 25% מיום 1.1.14 עד המכירה?

  השב
 • 20:19, 4 במרץ 2014

  יגאל שלום. במידה והמדובר על דירה מזכה כהגדרתה בחוק, וככל שתמכור אותה לצד ג' שאינו קרוב שלך (עפ"י הגדרה המצויה בחוק) , למיטב ידיעתי, אתה זכאי למס הלינארי.

  תגובה
 • 15:40, 5 במרץ 2014

  עו"ד אבירם שלום.
  תודה על התיחסותך.
  האם למה יש ספק לגבי הגדרתה כדירה מזכה לפי הנתונים שבשאלה. כלומר נרכשה על הנייר לפני שלוש שנים. טופס 4 התקבל רק לפני כחודש. היא כמבון ראויה למגורים. מה חסר כדי לקבוע שהיא דירה מזכה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.