• א

  נשלח ע"יא 12:48, 26 באפריל 2014

  לפני כ-20 שנה אני ואחותי קנינו דירה מכספה של אימי ויש לנו תצהיר על כך חתום על ידי עו"ד בתצהיר התחייבנו לאפשר לה לגור בדירה עד יום מותה וכן לדאוג לכל צרכיה. אימי התגוררה בדירה עד לפני כ- 5 שנים , עד יום מותה נכון להיום אני מעוניינת להעביר לאחותי במתנה את הדירה ולפי מה שהבנתי מאחר והדירה נתקבלה במתנה מאימי אין בעיה להעביר את הנכס לאחותי במתנה במקרה כזה אהיה פטורה ממס שבח והיא תשלם רק שליש מס רכישה ( בחוק מופיע תחת הכותרת פטורים נוספים ממס שבח סעיף א) האם הבנתי נכון את כוונת המחוקק או שיש פרשנות אחרת . ( לא בטוח שהעו"ד בזמנו העביר את עניין הבית שנקנה בכספי אימי לרשויות) אודה לך אם תבהיר לי סוגייה זו

  השב
 • 21:25, 7 במאי 2014

  א ערב טוב. לאור תיקון האחרון בחוק מס שבח, לא ניתן כיום לקבל פטור ממס שבח בגין העברה זכויות בדירה ללא תמורה בין אחים, אלא רק מקום בו הדירה התקבלה בירושה בתנאים מסויימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.