מש שבח על מכירת דירה שניה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • yosef hazan

  נשלח ע"יyosef hazan 21:42, 15 ביוני 2014

  ברשותי דירה אותה קיבלתי לא תמורה מאימי (שירשה אותה מאבי ז"ל). את הדירה קיבלתי לפני 10 שנים - כל התקופה גרתי בה והיא היתה דירתי היחידה. לפני 3 שנים רכשתי דירה נוספת ומאז אני מחזיק למעשה בשתי דירות. בכוונתי למכור את הדירה הראשונה. כיצד יחושב מס השבח שעלי לשלם, ע"פ הוראת השעה / התיקון שהתקבל בסוף 2013? בברכה ובתודה מראש.

  השב
 • 11:14, 16 ביוני 2014

  יוסף שלום. לא ניתן לתת מענה על שאלות של חישובי מס שבח במסגרת הפורום, זאת מאחר והדבר כרוך בבירור פרטים רבים, כגון מועד רכישה, שווי הדירה במועד הרכישה, הוצאות שנשאת וכו'...
  במקרה זה אין תחליף ליעוץ פרטני אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.