שכר טרחה לעו"ד - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • ששון ויקטור

  נשלח ע"יששון ויקטור 19:13, 13 בנובמבר 2014

  אבקש דעתכם על תשלום שכר טרחה לעו"ד 1.האם שכר טרחה לעו"ד עבור רכישת דירה חדשה יחושב לפי עלות הבניה בתוספת מע"מ. או עלות הבניה ללא תוספת מע"מ. 2.שכר הטרחה לעו"ד ישולם בתוספת מע"מ. 3.נוצר מצב שכר הטרחה משולם על מע"מ ולא על עלות המבנה בלבד כמו כן מע"מ ישולם שנית עבור שכר טרחה בכבוד רב ותודה מראש

  השב
 • 17:42, 17 בנובמבר 2014

  ששון שלום, שכ"ט מחושב כאחוז מסויים על בסיס עלות הבנייה עם המע"מ , על הסכום הכולל מוטל ש"כט בתוספת מע"מ.
  אכן עולה כי משולם ע"י הלקוח מע"מ ע"ג מע"מ, והדבר לגיטימי. לדוגמא - נשווה את שכר הטרחה הנגבה במכר דירה יד שניה. שם תמורת דירה הרי כבר כוללת את המע"מ ששולם לקבלן בעבר, ובכל זאת בבואנו לחשב את שכ"ט אנו מטילים אותו על מלוא סכום התמורה (הכולל מע"מ) ז"א את אחוז שכ"ט + מע"מ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.