מס שבח בבניה עצמית - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 06:31, 16 בנובמבר 2014

  ברשות המשפחה מגרש - אמא בת95, בעלת 50% מהמגרש ו 2 אחים בני 60- 70 בבעלות של 25% במגרש לכל אחד . המגרש באיזור יקר בתל אביב ורכישתו הייתה לפני קום המדינה ומס השבח בגין מכירתו הוא מס היסטורי בשנת 2015 יגיע המס ל 18% . ניתן לבנות על המגרש 5 יחידות דיור של כ 150- 200 מ"ר כל אחד .היה היתר בניה בעבר לפני 15 שנה שלא מומש. לכל אחד מהבעלים יש כיום דירה שרשומה על שמו . שאלתי היא : אם המשפחה בונה על המגרש מה יהיה שעור מס השבח במקרה של מכירת הדירות לאחר הבניה או מכירתם לאחר 5 שנים לדוגמא. תודה על תשובתך מראש !

  השב
 • 17:33, 17 בנובמבר 2014

  אבי שלום. במידה ובסופו של דבר יימכרו דירות (להבדיל ממכר המגרש) יחול מס שבח לפי חישוב לינארי החדש, היינו, 25% על השבח שנצבר מיום 1.1.2014. עם זאת, בנסיבות העסקה הנ"ל, אציע שלא תסתפק בתשובה כללית אלא פנה לקבלת חוו"ד פרטנית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.