• בטי

  נשלח ע"יבטי 16:07, 14 במרץ 2015

  ב2011 נפטרה דודתי . היא הורישה בצוואה את דירתה לאבי (לא היו לה ילדים) ב2012 רשם אבי ,ללא תמורה את הדירה של דודתי על שמינו 3 ילדיו ללא תמורה לכל אחד 1/3. אבי נפטר בינואר 2014 . דירתו ,גם היא נרשמה על פי צוואה 1/3 על כל אחד.לכל אחד מאיתנו דירה בבעלות משותפת עם בנות זוג. אף אחד מאיתנו לא מכר ב4 השנים האחרונות אף נכס .אנחנו שוקלים למכור את הדירה של הדודה שנרשמה על שמינו עוד בחיי אבי, לחלק את התמורה ל3. האם אנו זכאים לפטור?

  השב
 • 23:22, 7 באפריל 2015

  ככל שביום 1.1.2014 הייתה בבעלות כל אחד מהאחים היורשים דירה נוספת על השליש בדירה שקיבל במתנה, הרי שמכירת שליש הדירה לא פטורה ממס שבח. כמו כן יש לבחון האם חלפה תקופת הצינון ממועד קבלת המתנה, לפני ביצוע עסקה כל שהיא בדירת המתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.