מכירת חצי דירת ירושה בפטור - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 22:14, 14 במרץ 2015

  אני ואחותי ירשנו דירה מאמי ז"ל. הדירה מושכרת כבר כמה שנים. אני מעוניינת למכור את החצי שלי בדירה ואחותי לא מעוניינת למכור. יש לנו מכר משותף שמעוניין לקנות את החצי שלי בדירה ולהמשיך להשכיר אותה ביחד עם אחותי. האם במידה ואני מוכרת את מחצית הדירה אני זכאית לפטור בגין דירת ירושה ?

  השב
 • 23:27, 7 באפריל 2015

  מורן שלום. על מנת לקבל פטור ממס שבח במכר דירת מגורים שהתקבלה במתנה, לבחון קיומם של 3 תנאים:
  1. מדובר על דירה שהתקבלה בירושה מהורה. 2. הדירה הייתה דירתו היחידה של המוריש במועד פטירתו. 3. אילו המוריש היה מוכר אותה בעצמו, הוא היה זכאי לפטור ממס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.