הזמנת בן זוג ממולדובה לאחר נישואים אזרחיים בפראג - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • אלכס

  נשלח ע"יאלכס 23:55, 5 בינואר 2016

  שלום רב. ברצוני להזמין את אשתי לארץ ממולדובה. (נישואים אזרחיים בפראג). היום הייתי במשרד הפנים בתל אביב עם כל מסמכים הנדרשים ולא פתחו לי תיק .קיבלתי תור חדש בעוד 4 חודשים. הסיבה שתעודת הנישואין תורגמה לעברית בפראג וזה לא תקף בארץ (אין חותמת אפוסטיל על התרגום, יש רק על התעודה). הדרישה היא למצוא נוטריון דובר צ'כית בארץ שיעשה תרגום בעצמו ולא בעזרת צד שלישי (הם לא רוצים לקבל תצהיר ואימות חתימה כששפת המסמך אינה ידועה לנוטריון). בנוסף לא קיבלו שלושה תרגומים מרומנית לעברית שנעשו בארץ (עם הצהרת מתרגם) של תעודת לידה, תעודת יושר ומצב אישי קודם לנישואין. אמרו שאפשר למצוא בקלות נוטריון שבעצמו יעשה תרגום מכל שפה ואימות ולא דרך תצהיר. השאלה שלי האם למישהו היה מקרה דומה ומה הוא עשה בעניין והאם אישור נוטריוני של הצהרת מתרגם לא תקף עכשיו במשרד הפנים ונוטריון חייב בעצמו לשלוט היטב בשפת המסמך. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  עו"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  13:07, 19 בינואר 2016

  שלום רב, בהתאם לנוהל תעודה ציבורית ואימותה, ניתן לקבל תרגום בעברית או באנגלית אשר צריך להיות מאומת (או מאושר באפוסטיל) ע"י הנציגות הישראלית או ע"י נוטוריון ישראלי. כמו כן לענין שאלתך בעניין התרגום מרומנית לעברית עם הצהרת מתרגם, ידוע לי כי משרד הפננים דורש כי הנוטריון יתרגם בעצמו את התעודות. אולם אין דרישה כזאת בנוהל אלא נאמר כי התרגום צריך להיות מאומת על ידי נוטוריון ישראלי ולא מתורגם, זה נתון לשיקול דעתם ואפשר להתווכח על כך. משרדי מתמחה ובעל ניסיון רב בנושא זה ואשמח לייצג אותך בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.