ביטול בן ממשיך - פורום בן ממשיך במושב

שאלה חדשה
  • זיו

נשלח ע"יזיו 11:36, 8 באפריל 2014

עד כמה שידוע לי הוריי רשמו אותי כבן ממשיך אני לא גר במושב אבל מתוכנן לעבור לשם עם המשפחה שלי ביום מן הימים. אני והורים שלי לא ביחסים טובים בחודשים האחרונים ועם אחותי הם כן ביחסים טובים איפה אני מברר שהם לא ביטלו את זה שאני אהיה בן ממשיך?

השב
  • 14:35, 9 באפריל 2014

ההורים הם בעלי הזכות לפיכך, באופן עקרוני לך אין גישה לתיקים בלעדיהם לא ברור מתשובתך האם המושב הוא מושב עובדים והאם מעמדך עבר את כל הפרוצדורה הנדרשת ענין זה אינו פשוט כפי שהוא נשמע ועלול באם אינו מוסדר כפי שצריך לגרום להפתעות, מה עוד שהפסיקה בענין זכות הביטול של בן ממשיך אינה אחידה

תגובה
  • 15:01, 29 באפריל 2014

כאמור יש להתיעץ באופן קונקרטי לגבי נסיבות הענין כדי לקבל תשובה מלאה

תגובה
  • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

מנהל הפורום,מנהל הפורום

15:48, 13 ביולי 2014

זיו שלום

ככל ומינויך כבן ממשיך נעשה כדין, הרי שללא הסכמתך, ביטול המינוי ייעשה רק דרך בית המשפט.

בדיקה לגבי בקשות שהוגשו ע"י הוריך בעניין ביטול המינוי ניתן לבדוק באגודה ובראשות מקרקעי ישראל (אם כי סביר להניח שרשות מקרקעי ישראל לא תתן לך מידע ללא יפוי כח מההורים")

ככל והמינוי שלך לא הושלם בסוכנות היהודית וברשות מקרקעי ישראל, עליך לפעול בהקדם להשלמת המינוי (בדרך כלל באמצעות תביעה לבית המשפט).

בברכה,

רגב אלקיים, עו"ד

תגובה

מעמד הבן הממשיך הינו עניין בעל חשיבות עצומה.
סביב נושא הבן הממשיך קיימים סכסוכים ושאלות רבות משמעות והרות גורל
פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות למעמדו, זכויותיו, חובותיו של הבן הממשיך במושבים, וכן סכסוכים ופתרונות הנובעים ממעמד הבן הממשיך במשק החקלאי.