תיק על אלימות שנמצא אצל התובע המשטרתי ולא בפרקליטות - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • אחד

  נשלח ע"יאחד 10:47, 25 בפברואר 2014

  מה זה אומר מבחינת הנאשם שתיק על אלימות נמצא אצל התובע המשטרתי ולא בפרקליטות?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  21:50, 25 בפברואר 2014

  שלום,
  חסרים פרטים לכן אמסור תשובה כללית.
  מהן סמכויות התביעה המשטרתית?
  במדינת ישראל קיימים שני גופים עיקריים המוסמכים להעמיד לדין בעבירות פליליות: הפרקליטות והמשטרה. התביעה המשטרתית מוסמכת להעמיד אנשים לדין בעבירות חטא ועוון ובחלק מעבירות הפשע. לשם המחשה: כ- 87% מכתבי האישום המוגשים במדינה מוגשים על ידי התביעה המשטרתית.

  לאחר הגשת התלונה וגביית הודעה מהמתלונן תאתר המשטרה את החשודים ותחקור אותם בנוגע לעבירה. במקרים מסוימים יעוכבו החשודים או ייעצרו לצורך המשך הליכי החקירה, וייתכן שישוחררו בתנאים מגבילים על מנת להגן על נפגע העבירה. במקרים מסוימים תיעשה חקירת נפגע עבירה, עד או חשוד בידי חוקר/ת נוער של המשטרה או בידי חוקר/ת ילדים של משרד העבודה והרווחה, בהתאם לגיל הנחקר ולסוג העבירה.
  מתי מוגש כתב אישום?
  עם סיום החקירה מועבר החומר ליחידת התביעות המשטרתית או לפרקליטות, בהתאם לסוג העבירה, לשם בחינת הראיות והחלטה באשר להגשת כתב אישום. אם נמצאו נגד החשוד ראיות לכאורה לביצוע העבירה, וקיים עניין ציבורי, יוגש נגדו כתב אישום. כתב האישום מוגש בדרך כלל לבית המשפט אשר בתחום שיפוטו נעברה העבירה.
  איך מתנהל ההליך המשפטי הפלילי?
  לאחר שהוגש לבית המשפט הרלוונטי כתב אישום, בית המשפט קובע תאריך לדיון הקראה. בדיון זה מקריאים לנאשם את כתב האישום נגדו והנאשם נותן את תשובתו - מודה או כופר באשמה. במידה והנאשם כופר באשמה, מתחיל שלב ההוכחות במשפט. התביעה מביאה את ראיותיה, ולאחר מכן הנאשם מציג את ראיותיו. לאחר מכן מגיע שלב הסיכומים של כל צד, ואז בית המשפט פוסק את הדין. מצא בית המשפט את הנאשם אשם, מגיע שלב הטיעונים לעונש ולאחריו גוזר בית המשפט את עונשו של הנאשם.

  מקווה שעזרתי
  בברכה
  עו"ד יאיר רגב

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.