תביעה בסדר דין מהיר על סכסוך כספי - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • קופר

  נשלח ע"יקופר 17:13, 30 במאי 2016

  למנהל הפורום שלום, האם ניתן להגיש תביעה על סכסוך כספי בין ספקים (כ- 50,000 ש"ח) בסדר דין מהיר והאם אכן מדובר בהליך מהיר יותר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד לירון-צבי קניג

  עו"ד לירון-צבי קניג,מנהל הפורום

  18:15, 30 במאי 2016

  לפונה שלום, במידה ואין לך צ'קים של הנתבע, שטר חוב, חוזה חתום או חשבוניות חתומות, חובה להגיש תביעה ע"ס כ- 50,000 ש"ח כתביעה בסדר דין מהיר. האם מדובר בהליך מהיר יותר מיתר ההליכים הקיימים? - אם הנתבע לא התגונן, אז הגשת תביעה בסדר דין מהיר תהיה הדרך הארוכה, אבל אם הנתבע התגונן זו תהיה הדרך הקצרה. הסיבה היא שאם מגישים תביעה שלא באמצעות "סדר דין מהיר", והנתבע החליט להתגונן, בדרך כלל יתקיים דיון בעוד מספר חודשים שבסופו של הדיון ההליך המשפטי יועבר לפסים של סדר דין מהיר. כך קורה שהמסלול עד לקבלת פסק דין התארך ללא סיבה. לפיכך במידה ויש ברירה, אני בד"כ ממליץ שהתביעה תוגש בסדר דין מהיר.

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.