ביטוח נסיעות לחו"ל - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • עו"ד ארז שניאורסון

  נשלח ע"יעו"ד ארז שניאורסון 14:28, 3 בספטמבר 2011

  שי, לא כל פוליסות ביטוח נסיעות הן זהות. רובן דווקא מחריגות את הנזקים שאתה מדבר עליהם. יש לבדוק את הפוליסה הספציפית שרכשתם. לחלופין, פנה בדרישה לחברת הביטוח, וראה מה תהיה התגובה.

  השב
 • 13:59, 5 בספטמבר 2013

  זה לשון הסעיף בפוליסה:

  גיוס חרום של המבוטח לשרות
  מילואים על פי צו קריאה מיוחד )צו 8(
  ע"י גורם צבאי מוסמך בתקופה של 7
  ימים שקדמו למועד המקורי המתוכנן
  של יציאת המבוטח לחו"ל.
  הפיצוי על פי סעיף זה יחול אך ורק
  על הפסדי המבוטח כאמור לעיל ולא
  על הפסדי המלווה כאמור לעיל אשר
  נגרמו עקב גיוס המבוטח על פי צו
  הקריאה.

  האם זה משתווה לאנשי קבע?
  ומה זה אומר מחריגות?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.