תאונת דרכים - עזרה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 19:01, 15 ביולי 2012

  שלום רב עברתי תאונת דרכים עם רכבי. נהג הרכב הפוגע מודה באשמתו לגרימת התאונה. שאלתי היא - אני מעוניינת לפנות לביטוח שלו שישלם את הנזק ולא לביטוח שלי - האם עליי בכל זאת להודיע על התאונה לביטוח שלי? כמו כן האם אני יכולה לתקן כבר את הרכב במוסך מטעמי ופשוט להעביר לביטוח של הרכב הפוגע את דוח השמאי או שאני צריכה להודיע להם ולחכות שיפנו אותי למוסך שלהם? אודה על עזרתכם

  השב
 • 18:57, 18 ביולי 2012

  רונית,
  מומלץ לוודא עם חברת הביטוח של הרכב הפוגע, שהם אכן מתכוונים לשלם. כמו כן, לא בהכרח השמאי שלך יהיה מקובל עליהם. כך שאם את מתקנת את הרכב במוסך מטעמך לפני שקיבלת אישור ממבטחת הרכב הפוגע, את לוקחת סיכון. שימי לב שאם את לא מודיעה לחברת הביטוח שלך ותחליטי בעתיד להודיע, את תהיה במצב של איחור בהודעה ועלולה אף להגיע למצב של התיישנות, שניהם עלולים להפקיע את הפוליסה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.