תביעת ביטוח בעקבות מוות של קרוב משפחה בדרגה ראשונה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • בקי אסטניול

  נשלח ע"יבקי אסטניול 12:01, 9 ביוני 2013

  בזמן שהותי בחופשה בחו"ל אבי נפטר. נאלצתי לרכוש כרטיס טיסה חדש כדי להספיק ללוויה מכיוון שאל על לא מוציאה טיסות בשישי-שבת. בכרטיס הקיים היו לי עוד 2 יעדים שלא מימשתי. רכשתי ביטוח של כלל ובפוליסה מצויין כיסוי 2 הדברים - גם כרטיס חדש וגם כרטיס קיים. האם העובדה שאבי היה אדם מבוגר עם בעיות בריאותיות שונות (לא מחלות סופניות) אומר שלא מגיע לי תשלום מהביטוח?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  23:50, 15 ביוני 2013

  היי בקי. תנחומי על אבדן אביך. לעניין הביטוח אני חייב לראות מה כתוב בפוליסה כדי לחוות דעה. פני אלי בפרטי ואשמח לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.