טעות של סוכן הביטוח בסכום אובדן כושר עבודה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 21:26, 1 במרץ 2014

  הי, לאחר 5 שנות עבודה גיליתי במקרה, שסכום ביטוח אובדן כושר עבודה שהוגדר לי ע"י סוכן הביטוח נמוך פי 6 מהשכר שהוגדר לביטוח. ע"פ מה שאמר לי הסוכן, חברת הביטוח לא מאפשרת הרחבת הסכום ללא חיתום רפואי, וכיום מצבי הרפואי לא יאפשר לי לעבור חיתום כזה. מה אני אמורה לעשות עכשיו ? המעביר הפריש כספים בסכום המתאים , סוכנות הביטוח לקחה כספים בסכום הנכון אבל הביטוח לא בסכום הנכון. הסוכן ביטוח (שמשתף איתי פעולה בצורה יוצאת דופן והבטיח שיטפל בכך) עושה כל שביכולתו, השאלה היא כמה זמן לתת לו לנסות\האם אני צריכה ייעוץ משפטי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:18, 2 במרץ 2014

  שלום תמר,
  את חייבת ייעוץ משפטי. סביר להניח שתצטרכי לתבוע את חברת הביטוח וגם את הסוכן.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.