תביעת שיבוב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • חביב פרץ

  נשלח ע"יחביב פרץ 21:14, 31 באוגוסט 2014

  לפני כשנה הרכיבו בביתי מרקיזה סוכך במרפסת. לאחר מס' חודשים עם התחלת החורף והסופות המרקיזה החלה להתנדנד ודיווחתי לחברה. הגיעו 2 פועלי החברה וחיזקו (באופן לא תיקני כפי שנאמר לי אחכ ע"י קבלן הבניין) כך שהוסיפו 2 חבלים בקדמת המרקיזה אשר מתחברת לאלומינים של מעקה הזכוכית של המרפסת ועוד 2 הברגות מכל צד אשר גם הם מתחברות למסגרת האלומיניום של מעקה הזכוכית. לאחר כחודש ביום סוער במיוחד המרקיזה עפה ממקומה תוך כדי שעקרה את מסגרת האחלומיניום וניפצה את זכוכיות מעקה המרפסת. הזכוכיות נפלו לגקומות השכנים ניפצו גם את זכוכית המרפסת של השכן. זאת ועוד הזכוכיות נפלו גם על רכבו של השכן וגרמו לו נזק. השכן תבע את פוליסת המקיף שלו וחברת הביטוח שלו עכשיו תובעת אותי בתביעת שיבוב להחזר נזקי הרכב. מה עליי לעשות? לציין כי החברה אשר התקינה את המרקיזה לאחר המקרה הגיע אל ביתי והחליפה את המרקיזה וסידרה את כל הנזקים. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:16, 1 בספטמבר 2014

  ערב את ביטוח הדירה שלך, כי יש בו מרכיב של תביעות צד ג'. הם כבר יתבעו את יצרן המרקיזה. בעקרון אתה יכול לתבוע אותו בעצמך, אבל לא חבל לך על העלויות ? ...

  תגובה
 • 15:12, 2 בספטמבר 2014

  אבל אין לי ביטוח לדירה
  מה עושים?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.