אשמח מאד למענה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 22:22, 1 ביולי 2015

  שלום רב, הצטרפתי לביטוח באמצעות סוכן, ההצטרפות נעשתה בחודש מרץ. לאחר כחודש, התברר י כי המחיר שבוטחתי גבוה מאד,ולכן, הצליח הסוכן למצוא עבורי פוליסה זולה יותר. הסוכן, שלח אלי בתאריך 30.04 מייל ובו: בקשת ביטול בגין הפוליסה היקרה, וכן, טפסי הצטרפות כבור הפוליסה החדשה והזולה. ביקשתי במייל, כי יש לחייב אותי ב-10 תשלומים בגין הפוליסות( פרמיה בגין המבוטלת וגם עבור החדשה). הסוכן אישר במייל חוזר את קבלת כל מסמכים. כעבור חודש, גיליתי שהשינוי לא בוצע, לטענתו מסיבה טכנית, והוא מוכן לעשות השינוי רק תריך 30.05 במקום המועד בו התחייב. ברשותי כל המיילים שנשלחו ומאושרים קבלתו.האם זה מספיק לי בכדי להתעקש על מועד השינויים ,דהיינו 30.04. נכון לרגע זה, הסוכן לא מוכן לבטל את הפוליסות כלל ובאופן אבסורדי,יש לי 2 פוליסות תקפות זהות וכל זה בשל רשלנותו. תודה על מענה.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:22, 6 ביולי 2015

  אתה יכול להתעקש עם הסוכן, וכנראה גם תצדק, אבל האם ההפרש של חודש אחד מצדיק את המריבה ? ...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.