בטיוטת הסכם לדירה כתוב כך: - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 15:47, 7 בפברואר 2013

  והואיל והמנוח נפטר ביום ...והותיר אחריו צוואה אשר קוימה על ידי הרשם לענייני ירושה ב...בתיק ..... מיום....ובהתאם לצוואה זוכים המוכר ואחותו , הגב' ., בזכויותיו של המנוח בחלקה. והואיל והוגשה בקשה לתיקון צו קיום הצוואה בפני הרשם לענייני ירושה באופן בו נוספו ילדיהם של המוכר ואחותו כנהנים נוספים וכן ילדיו של המוכר הגישו הודעות הסתלקות לטובת אביהם המוכר. רצ"ב צו קיום צוואה מתוקן ומסומן כנספח ד'. והואיל ובהתאם להסכם חלוקת העיזבון שנחתם על ידי הנהנים בצוואתו של המנוח יוחדה דירה מס' .... על הצמדותיה (להלן – "הדירה") בשלמותה למוכר וכי בכפוף לאישור בית המשפט לענייני משפחה (בשל היות ילדיה של...קטינים) לא תהיה כל מניעה חוקית ו/או אחרת מצידו לממש את זכויותיו. רצ"ב הסכם חלוקת עיזבון ומסומן כנספח ה' להסכם. =============== אודה לתשובה/עצה שאינה מבקשת להגיע לפגישה עם היועץ....בלי לתפוס במילה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:34, 7 בפברואר 2013

  לפני שאכתוב תשובה, או אתן עצה, או אזמן לפגישת יעוץ בתשלום, עלי לדעת - מהי שאלתך?

  תגובה
 • 23:15, 8 בפברואר 2013

  תגובה
 • 14:56, 10 בפברואר 2013

  האם תכנון מס לגיטימי לעניין סעיף 72 לחוק הירושה בשיהוי של כמה חודשים בודדים? יש פסיקה ספציפית?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:35, 10 בפברואר 2013

  אתה מבקש יעוץ מס לעסקה מורכבת במקרקעין - אין זה ראוי ונכון לתת יעוץ מס מבלי לדעת את כל העובדות הכרוכות בענין ומבלי לקרוא את כל החוזה וכל המסמכים הקשורים בו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.