מתנה לחג - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 13:20, 12 בספטמבר 2012

  שלום רב אני עובד במקום העבודה שלי 11 חודשים. למרות שאני עובד כמעט שנה קיבלתי מתנה לחג כמו עובדים שהתחילו לפני חודש-חודשיים, עובדים ותיקים ממני קיבלו מתנה לחג עם ערך גבוה יותר. האם מותר למקום עבודה לעשות איפה ואיפה בין עובדים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן -אור,מנהל הפורום

  14:51, 12 בספטמבר 2012

  החוק לא מחייב מעסיק לתת מתנות לחג. ברוב המקרים מדובר או בהסכמי עבודה כלליים וצווי הרחבה או בנוהג במקום העבודה. ישנם מקבלי שי מאת המעסיק בעצמו וישנם שמקבלים מוועד העובדים. למעסיק או וועד העובדים שיקול הדעת הבלעדי האם לתת שווי שונה של מתנות לחג בהתאם לוותק עבודה או אם לאו.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.