ערב חג ואחרי החג - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • לואיזה

  נשלח ע"ילואיזה 12:34, 17 בספטמבר 2012

  שלום רב ! ברצוני לברר אני כבר עובדת בעבודתי שלוש שנים ורצתי לשאול האם זה חוקי שבעבודה שלי אומרים לנו שמי שעובד בערב חג ואחרי החג מקבל את החג עצמו או שזה לא חוקי לעשות את זה אני קצת מקופחת לעבוד כל ערב חג ואחרי רק בגלל שאני אמורה לקבל את החג עצמו. תודה :)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן אור,מנהל הפורום

  14:03, 20 בספטמבר 2012

  המצב המשפטי המחייב מקורו בצו הרחבה לעניין דמי חג החל רק על עובדים בשכר שעתי או יומי או קבלני וזאת לאחר 3 חודשי עבודה במקום העבודה.
  הזכאות לדמי חג מותנית בעבודה של העובד יום לפני החג ויום אחרי החג.
  אם המעביד יבקש לסגור את מקום העבודה יום לפני החג או יום אחרי, גם אז יהיה זכאי העובד לדמי חג.
  אם העובד יבקש לא לעבוד בימים אלו אז הוא לא יהיה זכאי לדמי החג.
  מדובר ב - 9 ימי חג בלבד: 2 ימי ראש השנה, יום כיפור,2 ימי סוכות ( ערב חג ושמחת תורה), 2 ימי פסח, חג שבועות וחג העצמאות)
  עובד לא יהיה זכאי לימי חג החל בשבת.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.