שעות נוספות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 10:09, 5 באוקטובר 2012

  שלום, התחלתי לעבוד במקום העבודה ב3/6/12,לאחר קבלת התלוש התברר לי שאני עבודת בשכר חודשי וכי רק לאחר כל השעות הרגילות באותו חודש 189 שעות אני מקבלת שעות נוספות.לדוגמא היה שבוע שלא הגעתי ולאחריו ימים שעבדתי 11 שעות(שעתיים שעות נוספות)שעות אלו נחשבו כשעות רגילות.דיברתי עם החשבת שכר והיא אמרה לי שלא אקבל זאת כשעות נוספות כי לא עשתי המכסה החודשית של השעות הרגילות.האם הדבר תקין בכלל?ואם לא למי עליי לפנות? שאלה נוספת:היה חודש שבו עבדתי 23 ימי עבודה 8.5 שעות כלומר זכאית ל 195.5 שעות אבל שוב החשבת שכר אמרה שאי אפשר לעבור את ה189 ואם אני עובדת חודש מלא תמיד אקבל 189 שעות מה שלא נכון כי היה חודש שעבדתי מלא _בחודש זה היו 20 יום)וקיבלתי 170 ולא 189(היא טענה כי עבדתי רק חודש בחברה). אשמח לעזרה .תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  19:27, 9 באוקטובר 2012

  פנית לקבל תשובה אך שאלתך איננה מובנת מאחר ואין כל התייחסות לעניין הסכם העבודה אשר הנך חתומה עליו והוא אמור לפרט האם הנך עובדת על פי שכר שעתי, יומי או חודשי.
  על פי חוק, עובד יועסק 43 שעות עבודה בשבוע. היקף משרה מלא יחושב על בסיס של 186 שעות לחודש עבודה. עובד המועסק 5 ימים בשבוע יום העבודה נמשך 9 שעות. עובד המועסק 6 ימים בשבוע יום העבודה נמשך 8 שעות. בעבודה שלפחות שתי שעות ממנה הנן בשעות הלילה בין השעות 22:00 ועד 6:00 יום העבודה נמשך 7 שעות. מעבר לשעות אלו ייחשבו שעות נוספות. סך הכל ניתן להעסיק עובד 15 שעות נוספות בשבוע לעובד המועסק 5 ימים בשבוע ועד 12 שעות נוספות לעובד המועסק 6 ימים בשבוע.
  התשובה אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

  תגובה
 • 17:27, 10 באוקטובר 2012

  שכר חודשי.
  מתי שעות נחשבות לשעות נוספות?

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.