תאונת עבודה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אלעד גולני

  נשלח ע"יאלעד גולני 11:46, 3 בדצמבר 2012

  אורית שלום. ברצוני לשאול מי משלם את הימים הנותרים מעל 12 עשר יום לעובד. אימי נפלה בעבודה על הכתף לפני כחודשיים כרגע היא מגבשת את המסמכים לתבעה מול ביטוח לאומי. קבעו לה ניתוך ב12 לחודש ולאחר מכן יהיה שיקום של לפחות חצי שנה.בפועל אימי בלי משכורת חודשים ויתכן שזב יגרר יותר זמן לפי מה שביטוח לאומי טוען היא תקבל רטרו. האם מגיע לה משכורת ממוסד כלשהו עד לסיום התביעה. אשמח לעזרתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  10:31, 5 בדצמבר 2012

  לפי הצגת הדברים, אני מבינה שנוצלו כל ימי המחלה שצברה האם במהלך תקופת העבודה.
  במידה ויש לה ביטוח אובדן כושר עבודה ( במסגרת ביטוח פנסיה מקיפה אצל המעסיק) ניתן לפנות לסוכן הביטוח ולבקש להפעיל אותו.
  אם אין לה, אז ניתן לפנות לביטוח לאומי לקבלת הבטחת הכנסה נוכח הנסיבות לפיהן היא אינה מסוגלת לעבוד במשך תקופה בה היא תהיה בהליך זמני לבחינת זכאותה להכרה בתאונת עבודה ואין לה מקור הכנסה אחר.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.