דמי הבראה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 11:38, 1 בינואר 2013

  אני עובד בחברה שנים רבות וקיבלתי דמי הבראה כל השנים לפי 12 ימים בשנה (שהם מעבר למה שכתוב בחוק). כיום המעסיק טוען כי נעשתה טעות והיו צריכים לשלם לי לפי 9 ימים בשנה (שאף הם מעבר למה שכתוב בחוק) ורוצים להוריד לי כיום את התשלום ששולם. האם זה חוקי? האם זה נחשב הרעת תנאים והאם מותר למעסיק לקזז מהמשכורת שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  13:04, 1 בינואר 2013

  בית המשפט קבע כי קיזוז תשלום שניתן ביתר משכרו של עובד ייעשה רק בסמוך למועד בו שולם. לפיכך, אין אפשרות למעסיק לקזז תשלום זה במידה וחלף זמן רב מיום התשלום.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.