תשלום לעובד בחול - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • מירה

  נשלח ע"ימירה 10:52, 13 באוקטובר 2013

  שלום, יש לי עובד בהסכם העסקה שעתי שנוסע לעבוד בפרויקט קצר בחול, ימי העבודה בחול הם שני-שישי , ובאותו שבוע הוא גם יעבוד בארץ ביום ראשון לפני הנסיעה.,כך שייצא שיעבוד מראשון-שישי איך מתבצע החישוב של השעות הנוספות? האם יום ראשון יחשב כיום עבודה רגיל ? וביום שישי יקבל תשלום של שעות נוספות למרות שבחול זהו יום עבודה רגיל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  11:21, 13 באוקטובר 2013

  כל עבודה מעבר למכסת שעות עבודה ביום עבודה מלא או בשבוע עבודה מלא ( מעבר ל- 43 שעות שבועיות) מוגדר כשעות נוספות.
  במידה והעובד מחויב לעבוד ביום מנוחה , על פי דתו, זכאי יהיה בנוסף לגמול עבור העסקה ביום מנוחה ( תוספת של 50% לכל שעת עבודה) גם ליום מנוחה חלופי.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.