חובת עובד - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 07:25, 26 במאי 2014

  בצענו הליך ארגוני של ראורגניזציה שמסגרתו השתנו תנאי העסקתם של פרילנסרים ב'הסכם יועץ' ללא מועד סיום. חלקם התרעמו על ירידה בתנאים של המקום החדש הגבלנו שעות עבודה בשיטת המיטה החמה כדי לצמצם עליות תפעול. חלקם החליטו שזו הרעה ומסרבים לחזור האם יש חובה לדאוש מהם לבצע חפיפה מלאה או שהכנסה למצב זה היא בעצם שעלינו להמשיך לבד מהמקום שהם הפסיקו? אין בהסכםהגדר שעות ואין תנאי סיום ולא חובת ההעברת חפיפה! כמובן שאין פיצויי פיטורין! אם כן האם בעצם לא ניתן לדרוש מהם דבר? רב תודות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  15:45, 28 במאי 2014

  לרוב, העסקת עובד בדרך של פרילנסר מטרתה להתחמק מחובות וזכויות מכוח דיני העבודה הן מצד החברה והן מצד הפרילנסר על כל המשתמע מכך.

  תגובה
 • 23:18, 28 במאי 2014

  כלומר שאין דיני העבודה חלים כאן כלל? גם צד החברה וגם מצד העובד? אז מה כן חובת העובד בתנאים של חוזה יועץ? אם אין כאן שום דין עבודה? בעצם העובד פרי לנסר יכול לקום וללכת בנועה וזהו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  13:13, 29 במאי 2014

  הצדדים יתנהגו בהתאם להתחייבותם בהסכם

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.