לקיחת כסף מהשכר החודשי עקב טעות בעבר - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 08:02, 2 בספטמבר 2015

  אני עובדת כשנתיים בחברה, כאשר למרות שכתוב בחוזה כי החזרי הנסיעות שלי הן 1.3 החליטו במאי להורידם ל-0.9. כך שהחל ממאי החזרי נסיעות היו יותר נמוכים. במשכורת של חודש אוגוסט גיליתי כי הורידו לי עוד סכום כסף עבור טעות חישוב שהם ביצוע רטרו (במקום לקיחת 0.9 הם לקחו 1.1 עבור כל קילומטר). האם מותר להם להוריד בלי להודיע לי כסף מהמשכורת? אם אסור, מה ניתן לבצע על מנת לדרוש את הכסף חזרה. בנוסף אם אתפטר עקב הורדת החזרי הנסיעות (ועבודה של שנתיים בחברה, למרות שמרוצים ממני המנהלים הישירים - לא הייתה העלאה שכר כפי שדרשתי), האם אוכל לדרוש יותר מקרן הפיצוים המופרשת לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  09:55, 24 בספטמבר 2015

  החזרי נסיעות הנן בבחינת הטבה לעובד וחישובן מורכב, אך אין הן בבחינת שכר ועל כן במידה וההתפטרות הנה בנסיבות אלו אין היא בבחינת הרעת תנאי עבודה המזכה בפיצויי פיטורים כדין מפוטר.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.