החלפת מעסיקים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 00:26, 19 במרץ 2012

  שלום רב. אני עובד מזה שנתיים ו4 חודשים ברשת גדולה בפריסה ארצית.לפני שנה ומשהו באופן מפתיע הוחלפו המעסיקים בחנות וכתוצאה מכך גם שם החברה.כששאלתי למה לא מגיע לי פיצויים עקב החלפת המעסיקים נאמר לי שזה כביכול לא משנה לעובדים כי התנאים הסוציאליים והותק נשמר.נאמר לי שאם אחליט לעזוב אקבל פיצויים.שאלתי היא האם באמת לא מגיע לי פיצויים עקב השינוי? ואם אעזוב מיוזמתי היום אחרי שנה ויותר אקבל את הפיצויים למרות שעבר זמן רב מאז? מה החוק אומר?תודה.

  השב
 • 10:49, 19 במרץ 2012

  נכון שבעת חילופי מעסיקים, אם העובדים ממשיכים לעבוד במקום העבודה הפיזי הם אינם זכאים לפיצויי פיטורים. עובד שעוזב בעת חילופי מעסיקים, לעיתים מציע לו המעסיק הקודם פיצויי פיטורים. אם המשכת לעבוד שנה ויתר, לא בהכרח תקבל פיצויי פיטורים אם תעזוב, אך תקבל פיצויי פיטורים עבוד התקופה הקודמת אם תפוטראו תתפטר בדין מפוטר.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.