קנס יציאה ועוד מספר דברים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • חייל משוחרר

  נשלח ע"יחייל משוחרר 14:33, 21 במרץ 2012

  שלום * חייבו אותנו לפי החוזה לעבוד 65 ימי עבודה ואם נתפטר לפני הזמן נקנס בסכום של 1500 שקל, מצד שני אני עובד בחברה זה החודש השני והם לא נותנים לנו כמעט עבודה, עבדתי חודש שעבר (לא מרצוני, אלא לפי הדרישה) רק 11 פעמים ואחרי כל מיני ניקויים מוזרים קבלתי כ-1700 ש"ח במקום 2555 לפי החישוב שלי. החודש הזה עבדתי רק 7 ימים ואני לא מאמין שאני שוב אקבל משכורת סבירה... השאלה שלי אם מותר להם לתת כל כך מעט ימי עבודה ומצד שני אם אני רוצה להתפטר בגלל שאי אפשר להתקיים במשכורת כזאת לאיים בקנס של 1500 שקל? האמת שיש עוד כל כך הרבה דברים שלא מסתדרים לי בחברה הזאת מבחינת כספים שהם לקחו אבל אני כבר התייאשתי, הדבר היחיד שמעניין אותי כרגע זה להתפטר משם עם מינ' נזקים. תודה מראש!

  השב
 • 15:13, 21 במרץ 2012

  אם לא עברת שום קורס על חשבונם הם לא יכולים לחייב אותך בקנס. ב-27.2.12 נכנס לתוקף חוק הקובע זאת והוא נקרא חוק איסור קבלת בטחונות מעובד, התשע"ב - 2012–02–28

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.