פיצויים למתפטר - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 13:54, 2 באפריל 2012

  עו"ד רוזנר שלום, אשתי עובדת 10 שנים כמנהלת מקצועית במוסד רפואי. העבודה מאד תובענית וקשה לה להמשיך לתפקד בעומס ובלחץ הקיים. כיום היא בת 55. ברצונה לעזוב את מקום העבודה ולחפש עבודה בסביבה פחות תובענית. האם יש לה אפשרות לזכות בפיצויי פיטורין אם תעזוב ביוזמתה? בברכה אריק

  השב
 • 18:27, 4 באפריל 2012

  דעתי בנסיבות שתארת, לא. אלא אם היא תוכיח כי קיימות נסיבות שאין לדרוש ממנה להמשיך לעבוד, או אם תוכל להציג אישור רפואי כי איננה יכולה להמשיך לעבוד בעבודה התובענית בה היא עובדת. אך אם יש לה פנסיה צוברת או ביטוח מנהלים, והיא לא תוציא את הכסף ותשאיר אותו לגיל זקנה, המעסיק לא יוכל להוציא את רכיב הפיצויים בפנסיה (בצוברת - 72% ובביטוח מנהלים 100%. אני מציעה לה להתייעץ עם עו"ד כיצד לבתפטר בצורה נכונה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.