האם חוקי לקחת לי מהשעות הנוספות כדי להשלים לשעות הרגילות? - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 16:44, 3 באפריל 2012

  שלום אני ינסה להסביר את זה בפשטות. במקום העבודה שאני עובד בו יום עבודה הוא 9 שעות שהם שעות רגילות (ביום שישי אני לא עובד) וכל שעה שמעבר לזה היא שעה נוספת, עד כאן הכל בסדר אבל אם יוצא לי לעבוד יום אחד 8 שעות הם משלימים לי את השעה החסרה מהשעות הנוספות, ז"א שאני משלים את השעה החסרה מה- 150 אחוז. האם זה חוקי או שהם צריכים לקחת מהשעה הנוספת רק 100 אחוז ולהשאיר לי 50 אחוז בשעות הנוספות? האם יש חוק שאוסר עליהם לעשות זאת? אם כן אני אשמח לקבל קישור או משהו כזה כדי שיהיה לי עם מה לגשת למחלקת הנהלת חשבונות.

  השב
 • 18:31, 4 באפריל 2012

  חוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי יש לשלם שעות נוספות עבור כל יום שעובדים שעות נוספות. על פי הפסיקה של בית הדין לעבודה, ניתן לעבוד שעות גמישות, כמו שהמעסיק שלך עושה, אבל רק אם יש הסכמה בכתב מהעובד.אם לא הסכמת, עליו להוריד לך שעה כשהחסרת ולשלם לך ש"נ כהנך עובד שעות נוספות

  בברכת חג שמח

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.