חושב לעזוב את העבודה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אבי לוי

  נשלח ע"יאבי לוי 15:13, 10 באפריל 2012

  שלום אני חושב לעזוב את העבודה אני עובד במפעל 5 שנים על תקן חוק סעיף 14'' נמאס לי מהעבודה הזאת...עבודה מאוד קשה... השאלה שלי זה אם אני מקבל את אותם תנאים אם אני עוזב מעצמי או שבעל הבית מפטר אותי? אם אני עוזב מעצמי אני מקבל פיצויים מלאים + מכתב פיטורין? *נ.ב שנתיים ראשונות עבדתי ללא קרן פנסיה וביטוח מנהלים וללא קופת פיצויים אני מפסיד את הכסף הזה? תודה רבה

  השב
 • 15:04, 11 באפריל 2012

  ם יש לך ס' 14 אתה זכאי לשחרור כספי הפיצויים גם אם הנך מתפטר. אך, אם תפוטר יהיה על המעסיק לשלם לך גם פיצויים עבור השנתיים שלא הפריש לך לביטוח מנהלים או לקרן הפנסיה. אם תתפטר יהיה עליך ליתן הודעה מוקדמת של חודש למעסיק ואם תפוטר תקבל הודעה מוקדמת של חודש מהמעסיק (בכפוף לכך שאין בהסכם הודעה מוקדמת ארוכה יותר). אם תתפטר תתן מכתב התפטרות ואם תפוטר תקבל מכתב פיטורים.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.