אי קבלת מלוא סכום הפיצויים האמנם? - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 19:32, 22 באפריל 2012

  לפני כשנתיים פוטרתי ממקום עבודתי . שם עבדתי בחברה פרטית 5 שנים. נשלחתי לקבל את הפיצויים ב'מבטחים החדשה' שם קיבלתי אחוז קטן . את היתרה נאמר לי שאני אמור לקחת ממבטחים הותיקה לשם הופרשו כספי הפנסיה. במבטחים הותיקה נאמר לי שאם אפדה את הסכום אזי הפנסיה תיפגע. נוצר מצב שקיבלתי סכום פיצויים בסך 14,000ש"ח בלבד במקום 35,000(לפי חישוב של חודש בשנה כפול שנות הותק)האם עליי לדרוש את הסכום מהעביד? מה עליי לעשות?

  השב
 • 13:29, 23 באפריל 2012

  לא, אינך רשאי למשוך את כספי הפיצויים עד גיל פרישה אלא אם תשלם מס גבוה עליהם ואז כמובן גם תפגע בפנסיה שלך.

  תגובה
 • 22:17, 23 באפריל 2012

  ראשית , תודה על תגובתך , אולם אינני מבין , לא הייתי אמור לקבל על פי חוק סכום פיצויים בגובה של משכורת אחת כפול מספר השנים שעבדתי? האם המעביד היה צריך לתת לי השלמה?

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.