משיכת כספי הפיצויים ע"י המעסיק - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 12:02, 23 באפריל 2012

  שלום! אשתי עבדה בחברה במשך תקופה של שנתיים, עם לידת התינוק היא יצאה לחופשת לידה. לאחר כ-שמונה חודשים ועשרה ימים חזרה לעבודה לתקופה של חודש ימים. בתקופת חודש הימים החליטה שהיא צריכה להמשיך ולהיות עם הילד ולכן הודיעה למעסיקה על התפטרות, המעסיק מצידו משך את כספי הפיצויים ושחרר אותה, האם המעסיק פעל כדין?

  השב
 • 13:27, 23 באפריל 2012

  לא הבנתי, האם המעסיק שלם לה פיצויי פיטורים, אם כן, כך צריך לנהוג. אם הפיצויים היו חלק מהפנסיה, חל עליו איסור למשוך את הכסף, אלא עליו להעביר את כספי הקופה לרשותה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.