פיטורין בשל מחלה ממושכת - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 16:50, 16 במאי 2012

  יש לי עובדת שעובדת אצלי כחצי שנה בגן ילדים לפני כחודש קבלה טרומבוזה ביד וקיבלה חופשה של חודש מחלה (לזכות העובדת עומדים כרגע 4 ימי מחלה) בגלל אופי העבודה נאלצתי להעסיק מישהי זמנית. כשהעובדת חזרה מחופשת מחלה נאלצתי לומר שלום למחליפתה. כעבור יום הודיעה לי העובדת ששוב היא מרגישה לא טוב ושהרופא אמר לה להישאר עוד יומיים בבית. לאחר מכן שוב התקשרה אלי ואמרה שהרופא אישר לה לחזור לעבודה רק לא להתאמץ. מדובר בעבודה עם פעוטות שמצריכה מאמץ פיזי לאורך כל היום. מה הן זכויותיי לפיטורי אותה עובדת.? תודה על תשובתכם המהירה. רונית

  השב
 • 13:46, 23 במאי 2012

  בקשי ממנה אישור מרופא תעסוקה שהיא יכולה ומתאימה להמשיך בעבודה, אם תביא אישור רפואי ואין לך עבודה מתאימה בשבילה , תוכלי לפטרה לאחר שתערכי לה שימוע.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.