תשלום פיצויי פיטורין במקרה של relocation של בן זוג - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אילנה

  נשלח ע"יאילנה 21:10, 30 במאי 2012

  שלום, חברה ציבורית שבה אני עובדת רוצה לשלוח אותי לעבוד בחו"ל לתקופה של שנתיים. השאלה שלי האם בעלי יוכל לקבל פיצויי פיטורים אם יתפטר מעבודתו בישראל כדי להצטרף אלי? או לחלופין האם הוא יוכל לקבל חל"ת? הוא עובד באותה חברה כבר כמעט 20 שנה. תודה רבה, אילנה

  השב
 • 11:15, 1 ביוני 2012

  בעלך איננו זכאי לפיצויי פיטורים כי הכלל לגבי בן זוג חל רק במקרה של נישואין או גירושין שכתוצאה מכך נאלץ העובד לעבור מקום מגורים בארץ. לעניין חל"ת כדי להשיב על שאלתך יש לבדוק ראת ההסכ של בעלך, את ההסכם הקיבוצי שחל בחברה, את נהלי החברה ואת הנהוג בחברה . אם יסרבו לו לחל"ת שיבקש לבדוק את האמור לעיל.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.