לקיחת כסף מתוך התלוש משכורת - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 16:29, 13 ביוני 2012

  שלום, אני סטודנטית שעובדת ברשת צימרים בצפון, וכחלק מההסכם עבודה אני גם גרה ביחידת דיור באתר הצימרים. סוכם עם ההנהלה כי לא אשלם שכ"ד עד שלא יתקינו מטבח ביחידת דיור (כרגע אין מטבח כלל). הדבר לא בוצע ואכן עד עכשיו לא הייתי צריכה לשלם להם שכ"ד, אך פיתאום לפני 3 ימים הם החליטו שהם כן רוצים שכ"ד, למרות שלא מימשו את הצד שלהם בהסכם, ולקחו לי מתוך המשכורת את השכ"ד. לפי מה שידוע לי אסור למעסיק לקחת לי מתוך התלוש משכורות כסף, האם זה נכון? יתר על כן, הם באופן עקבי טועים בגובה המשכורת וזה תמיד יוצא לפחות 1000 ש"ח פחות ממה שאני אמורה לקבל וכל פעם מחדש אני צריכה לדרוש את הכסף שמגיע לי. החודש הם החסירו 2800 ש"ח מהמשכורות שלי, וחלק מהחוסר הוא בגלל שהם לקחו 700 ש"ח לשכ"ד. האם הם פועלים באופן חוקי או שיש מה לעשות בנידון? עזרתך אודה!

  השב
 • 12:22, 20 ביוני 2012

  אם אינך מסכימה בכתב שיורידו לך מהמשכורת אין הם רשאים להפחית לך כסף מהמשכורת וההפחתה הינה הלנת שכר. פני אליהם בכתב ואם לא יעזור, הודיעי להם שתתפטרי אם לא יחזירו לך את הכסף, אם את עובדת שנה לפחות, תהייה זכאית לפיצויי פיטורים

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.